Jdi na obsah Jdi na menu
 


Iniciály

15. 2. 2010

Jednoduchá aktivita pro děti s velmi pěkným výsledkem.

Co je potřeba - papír, barvy, lepící páska Scotch (doufám, že ten název je dobře)

Na papír předem vytvoříme z lepící pásky iniciálu dítěte (u nás B jako Beata, J jako Jáchym jak Jáchymek důležitě vysvětloval tatínkovi, který nejprve nechápal, proč zrovna tahle písmena).  Já jsem přidala i rámeček okolo, navíc tak byl papír přilepený ke stolečku, takže se nikam nehýbal.

Dáme dětem barvy a necháme je libovolnou technikou pokreslit celou plochu. (Beatka měla sice v ruce štětec, ale spíše na okusování, jinak oba použili ruce.)

Obrazek

Já jsem tentokrát nedávala barvy vybrat a dala jsem Jáchymkovi žlutou a modrou a Beatce žlutou a červenou. Beatka barvy důkladně promíchala ve výslednou oranžovou.

Po zaschnutí opatrně odstraníme lepící pásku (mi se to u J. nepodařilo na spodním okraji) a voilà! :

Obrazek

Obrazek

Kromě toho, že se mi líbí výsledná díla (hlavně J. kombinace barev), tak mám radost z toho, jak B. nadšeně ukazuje, které písmeno je její.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Markéta, 16. 2. 2010 20:08)

Moniko, ptej se na lepící pásku Scotch nebo 3M, cena je okolo 90 Kč :-(.
Po pravdě já jsem z výsledku natolik nadšená, že asi brzo zkusíme tímhle způsobem sněhovou vločku. A myslím, že barevná abeceda bude taky vypadat skvěle.

Písmena

(Monika, 16. 2. 2010 12:59)

Jé, to se mi akorát hodí! Trénujeme s Járou písmena, tak si vyrobíme barevnou abecedu, díky:-) Doufám, že u nás v papírnictví seženu tu pásku...No, v nejhorším vyrobím šablony!