Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pexeso - hmatové a sluchové

20. 3. 2010

Tipy na výrobu hmatového a sluchového pexesa.

Hmatové

Na tvrdý papír (karton nebo překližka by byly lepší) jsem vždy po dvou nalepila různý materiál. Beatka jen přiřazuje stejné ke stejnému (přitom se ji snažím motivovat, aby si materiál osahala), Jáchymek zkouší se zavázanýma očima přiřazovat páry.

Zleva doprava: horní řada - sisalový provázek, bublinková folie, guma, dolní řada - smirkový papír, alobal, plst´

Obrazek

Sluchové

Využila jsem vnitřky z Kinder vajíček. Vždy po dvou jsem naplnila - solí, rýží, fazolemi. (Chystám se ještě přidat rolničku.) Naše jsou ve dvou odstínech žluté (na fotce to není moc vidět), jinak je možné sady označit třeba nálepkou apod.

Jáchymek hledá páry sám podle sluchu, Beatku baví si jen tak štěrchat.

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

zvukové pexeso

(Marti Šafránková, 7. 3. 2016 12:57)

Ahoj, chtěla bych se s vámi podělit o další nápad do čeho uložit zvukové předměty - tmavé tuby od filmů, dají se stále sehnat ve fotoprodejnách. Mějte se.

...

(Markéta, 22. 4. 2010 23:54)

Dobře by šly taky použít takové ty tuby od šumivých vitamínů nebo od lentilek (takové ty v tubě). To by se dětem i dobře bralo do ruky. Beatka má sluchové věci rádá - v SPC v relaxační místnosti byla vždy uchvácena děštovou holí.

Pexeso :-)

(Iveta s Oliverem, 22. 4. 2010 13:54)

Tento typ pexesa jsem zrovna radila minuly tyden jedne mamince, ale tyto mas tak jednoduse vymysleno, ze ji budu muset navigovat k vam na stranky. Ja jsem zvazovala krabicky od zapalek, ktere sice nemam, ale sehnala bych je. Ovsem, toto je daleko jednodussi.