Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sněhulák

16. 1. 2010

Tohle je naše dnešní poobědová aktivita. Nakonec Jáchym vydržel tímhle způsobem malovat přes hodinu (kreslil ještě Mikuláše a lod´ se žraloky a rybičkami a pak si jen tak různě čmáral).

Co mi udělalo velkou radost je to, že celý obrázek sněhuláka vytvořil úplně sám, jen jsem mu radila, co a jak udělat. Většinou totiž vyžaduje moji asistenci. Dnes teda maloval úplně sám a já si v klidu vypila kafe.

Co je potřeba - nafukovací balonek (jen malinko nafouknutý), vatové tyčinky (zvané uchošt´oury), tmavý papír (my měli černý), barvy - bílá, černá, oranžová

Nafouknutý balonek namočíte do bílé barvy a obtisknete na papír - je potřeba dobře přitlačit, aby se barva obtiskla. Zopakujete dvakrát až třikrát podle toho, jestli chcete sněhuláka ze dvou nebo třech koulí. Tím vznikne tělo sněhuláka.

Po zaschnutí vatovýma tyčinkama domalujete černou barvou oči, pusu a knoflíky a oranžovou barvou nos. Bílou barvou můžete domalovat vločky sněhu. (A u nás obloha, která musí být všude - to je ta čára nahoře.)

Obrazek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Markéta, 17. 1. 2010 23:14)

laskonko - toho sněhuláka dělal Jáchym (ten má 4 roky a je zdravý,aspoň doufám). Beatka se svojí motorikou jen bezobsažně čmárá, jak by řekl psycholog, ale zato docela ráda :-)

jaznu

(laskonka, 17. 1. 2010 12:42)

je tak sikovna ta tvoje beatka mrnava..
prosim te..co vsechno teda jen ma za nedostatek? mne ti prijde uplne bombova slecna:-)) s autismem nic spolecneho vid zaplatpanbuh:-)