Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vyprávěcí kostky

27. 2. 2010

Na dvě kostky jsem nakreslila jednoduché barevné obrázky. Protože bez předlohy neumím moc kreslit, využila jsem obrázkové pexeso s velmi jednoduchými obrázky. To byl docela dobrý nápad, protože mě ještě dodatečně napadlo využití pro Beatku.

Obrazek

Jak si hrajeme:

S Beatkou: Beatka hodí kostkou a na kartičkách hledá stejný obrázek, jako padl na kostce.

S Jáchymkem: vyprávíme "pohádku" před spaním. Každý má jednu kostku. Hodí jeden a já začnu vymýšlet podle obrázku příběh ("Byl jednou jeden kluk a ten si ze všeho nejraději hrál s balonem. Měl krásný nafukovaci pestrobarevný balon."), potom hodí druhý a příběh pokračuje ("Jednoho dne se ale na obloze objevil velký mrak, který byl ten den moc smutný a plakal. A pro kluka dole na zemi se ten pláč měnil v déšt´.") ... A takhle pokračujeme, dokud mě nezradí fantazie. Občas se J. na něco zeptám, občas do toho vstupuje sám. A vyžaduje ted´, aby se děti v těch příbězích jmenovaly Jáchymek, Beatka a měly jména jeho kamarádů.

Trochu i doufám, že se Jáchym díky tomu trochu zlepší v řeči, protože souvisle vyprávět nějaký příběh nebo zážitek mu ještě dělá docela problémy.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

kostky

(Agnes, 28. 2. 2010 19:36)

Velmi dobrý nápad s kostkami, nadchlo mě to. Hned zítra to vyrobíme a vyzkoušíme.

kostky

(Markéta, 28. 2. 2010 18:18)

Lucko,

ty kostky jsou udělané z takových těch obrázkových (jak je dvanáct kostek v krabici a můžeš z toho poskládat obrázek, vlastně šest obrázků. Beatka je pořád ožižlávala:-(, až vypadaly naprosto hnusně, tak jsem z nich ty obrázky odrhla a získala 12 čistě dřevěných kostek, které využívám jinak. Jinak by to šlo nařezat i z nějakého hranolku.
A jo - Beatce tohle docela jde, pokud má náladu. Dost často ted spíše ukazuje a "zkouší" mne. Pokud odpovím špatně tak se na mne koukne a čeká na správnou odpověd :-)Ale zase cokoliv dělá, tak potřebuje u toho "partnera", když jí řeknu, že to je jinak, tak se opraví, ale sama by asi pořád nezvládla nic :-(

Jani - já zase u vás obdivuju, jak je Štěpánek šikovnej. A s tebou si s kreativitou nezadám, stahuju od vás, na co zrovna máme.

:o)

(Tuška, 28. 2. 2010 18:07)

Markéto, to je úžasný nápad! A hlavně to dvojí využití!!! A co Beátka, strefuje se ve výběru, při přiřazování?

Prosím tě, kde se dají sehnat tyhle obyčejné dřevěné kostky bez obrázků??? Já na ně nemůžu narazit!

Ahoj Kohoutci.:-)

(Jana C, 28. 2. 2010 8:38)

Máte moc pěkné nápady. Zkoušeli jsme podle Vás už i barvičky. Je vidět, když je maminka šikovná a kreativní, ušetří se spoustu penízků za drahé didaktické hračky. Hezkou neděličku přejeme.:-)