Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pracovní pondělí 3.týden

29. 3. 2010

Vajíčka a králíci...

Byl dotaz, jak dlouho "pracujeme". Tyhle úkoly děláme vždy v průběhu celého týdne. Některý den stihneme vše, některý den téměř nic. Většinou se snažím "pracovat" s B. po snídani, kdy je ještě čerstvá. Úkoly pak zařazuji po jednom nebo po dvou i v průběhu dne, B. schopnost déle se soustředit je špatná, takže pro nás spíše častěji a po chvilkách ( i když občas má světlou chvilku a zvládne 30-40min, ale to je fakt výjimka). Pokud je unavená, odmítá dělat cokoliv a akorát vše žužle. Oblíbené úkoly děláme třeba i u jídla, aby B. vydržela sedět (vím, že se to nemá dělat).Taky některé úkoly obměnuju v různých variantách nebo děláme jen část.

Skládání vajíček

 

 

Tohle šlo, i když B. ze začátku zkoumala spíše suché zipy na půlkách vajíček.

Udělej si kraslici

 

 

Vajíčko a doplnky na zdobení jsou vystříhané z plsti. Je možné tvořit bud´ podle vzoru nebo kreativní tvorba. B. to nebralo, něco tam naflákala a bylo hotovo.

Třídění podle barev

 

 

Pro B. je vhodnější třídit po třech barvách na dvakrát (žlutá/modrá/červená a zelená/oranžová/fialová). Vajíčka a košíčky jsou odsud : http://lovemylifex4.blogspot.com/2010/03/fun-easter-printables-pre-k-and.html .

Zvukové pexeso

 

 

Tohle se líbilo a docela to B. šlo. Každá jsme měly jednu sadu a já jsem zaštěrkala a B. se snažila najít vajíčko se stejným zvukem.

Krmení králíčků mrkvičkou

 

 

Papírové mrkvičky se vhazují králíčkům do "tlamičky". Vzhledem k B. oblibě něco někam strkat a házet se jí to líbilo. Králíci vznikli nalepením jednoduchého obrázku na víčko od kelímku od jogurtu, mrkve jsou vystříhané z papíru.

Ulov králíčka

 

 

Obdoba chytání rybiček na magnetv- místo rybek jsou zde králíci. Na B. koordinaci ještě trochu náročné, ale líbilo se ji dávat na králíky přímo magnet. (Králíci mají na tlamičkách kamcelářské sponky, na které se chytá magnet.)

Pexeso vajíčka

 

 

Hledání dvojic, víc není co dodat. www.ActivityVillage.co.uk

Navlíkání kroužků

 

 

Tyhle jsou docela zvláštně tvarované, z různých navlíkání kroužků, které máme je tohle nejobtížnější.

Tangram králíci

 

 

Jáchymek ochotně pomáhal. B. má dílky udělané z pěnové gumy a barevně odlišené, stejně tak předloha je barevná.

Půlená vajíčka

 

 

Vajíčka jsem po vytisknutí různě rozstříhala na dvě části, pro starší děti lze rozstříhat na více dílů. B. zatím pouze kompletuje díly k sobě, neumí je správně natočit- to je úkol maminky. www.ActivityVillage.co.uk