Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den 17

17. 1. 2010

17.1.2010

Tak až do večerního uspávání jsem si myslela, že dnešní den nebude nijak zajímavý a vyjímečný. A nakonec byl - zajímavý tedy moc ne, ale aspoň vyjímečný .

Beatka běžně usíná po večerníčku asi během deseti minut, kdy ji teda v posteli musím držet (ale těch deset minut se to dá v pohodě vydržet). Běžně taky spává po obědě 30 minut. Dneska po obědě uspával tatínek a já jsem si zatím s Jáchymem hrála na doktory. Uspali se vzájemně tak dokonale, že spali hodinu a třičtvrtě. Jenže asi to Beatce rozhodilo režim, protože večerní uspávání trvalo do 20:44, kdy já už v duchu docela pěnila. Tímto obdivuji všechny, kdo běžně děti uspávají třeba hodinu nebo dvě.

No a jedna fotka těsně před koupáním  - Beatka si po vysvlečení sama automaticky bere nočník a knížku a jde se hezky posadit. A taky, pokud se jí zeptáte, kam se čurá, způsobně ukáže na nočníček. A tím její nočníkové aktivity končí (pokud se jí vyjímečně "něco" nepodaří).

Obrazek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Markéta, 18. 1. 2010 21:26)

No za to porozumění jsem strašně ráda. Jinak s mluvou je to prachbídné (a asi se na tom podílí i hypotonie svalstva obličeje), říká ATO (auto a asi to bude mít i jiný význam) TA (tam, když se jí někdo zeptá, kde něco je) a poslední dobou někdy DE (dej). Ale tak nějak se vždy dohodneme, co chce :-), akorát to někdy nechceme my.

Nočník

(Míša, 18. 1. 2010 10:47)

Beátka je šikulka, když už je tak daleko, teď už stačí jen málo a budete bez plen....
Bezva je, že má ráda knížky a umí ukazovat....a rozumí. My jsme pochopili, že aby dítě mohlo používat alternativní komunikaci - obrázky, musí umět ukazovat, ještě nám to nejde a to jsou Martinovi už čtyři. Říká Beátka i něco?